ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8681215
*
nr 868 1215
Spegel
med hylla, mahogny, 94x64
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 19:41:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/12 13:20:48
1
100 kr
5/1 22:21:12
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 868 1215
Spegel
med hylla, mahogny, 94x64
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/12 13:20:48 | 1 | 100 kr |
5/1 22:21:12 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.